6 Eylül 2011

Bir gerilim filmi seti olarak market

Öyle pek ödlek biri değilimdir; taksiye tek başına binemem, evde yalnız kalamam, gece dışarı tek başına çıkamam gibi sıkıntılarım yoktur. Yine de dün yaşadığım 1 dakikalık bir dialog beni öyle böyle tırstırmadı, arkama baka baka eve döndüm de ürkek insanların yaşadığı sıkıntıyı anladım.
İş çıkışı çoğu çalışan insan gibi eve giderken markete uğradım; amacım kahvaltı yapmayınca midem çok yüksek sesle itiraz ettiğinden haftanın geri kalanı için tam tahıllı kahvaltılık gevrek ve yağsız süt alıp eve gitmekti. Marketin raf düzenini halt varmış gibi ayda bir değiştirdikleri için doğru reyonu bulmam birkaç dakikamı aldı, hangini alsam diye fiyatları gramajlara bölerken yanımda birisi bitti ve "Şunu alın, daha hesaplıya geliyor." diye bir ekonomik paket gösterdi. "Sanane yapraam." demeyecektim elbet ama sesin sahibini bir göreyim diye kafamı kaldırdığımda karşımda bir market çalışanı duruyordu. 'İnsanları dış görünüşüyle değerlendirmem, mühim olan iç güzelliği.' yalanını uzun süre önce bıraktım, gayet de değerlendiririm ve karşımdaki çopur ağızlı, 32 diş gülümseyen kel adamdan en basit ifadeyle hoşlanmadım. Gene de iyi aile terbiyesi almış cici bir insan olarak efendi gibi teşekkürümü ettim, alışverişime devam etmek üzere yan reyona geçtim. Peşinden adamdan beni dehşete düşüren monolog çıktı :
-Siz DiaSA'ya geliyordunuz değil mi?
-Hı?
-Hisarüstü'ndeki DiaSA.
-?!?!?! (4 yıldır orada yaşamadığımı not düşerim.)
-Hatırladım sizi.
-Ihııı?
-Siz de beni hatırladınız mı?
-(Hasss) Yok, kusura bakmayın. Çok işim var zaten, kocam bekler, acelem var, hadi size iyi günler.

Şimdi işin yoksa te nerdeki markete git piii

8 yorum:

gwen + cats dedi ki...

kocam bekler? ahahah

turumcu dedi ki...

Bestseller adayı kitap raflarda yerini aldı: "Bir Diasa çalışanının günlüğü: Sayko abazan olmak!"

La Santa Roja dedi ki...

Erkek korumasına ihtiyacım yok diye gerim gerim dolanıyorum ama iş sıkıya geldi mi hayali koca yaratıveriyorum bir anda Gwen :p

turumcu'mm adam artık Üçler çalışanı dikkat :D

Buro dedi ki...

Adam da belki "Bir kadın var, hangi markette çalışmaya başlasam peşimden geliyor. 4 yıl uğraşmış burayı da bulmuş" diye yazmıştır kendi bloguna:p

varol döken dedi ki...

şok marketlerde artık içki yok. diasa'da avanos şarabı var 1 litre 10 lira mis. en kötü şişeyi kafasına geçir ve koşmaya başla.

run alice run!

La Santa Roja dedi ki...

Ahaha Buro ama o beni hatırlıyor, ben hatırlamıyorum ki!

Üçler Market için de piyasa araştırması yapman lazım Varol. No içki. Belki meyve suyu şişesi işe yarayabilir.

deryik dedi ki...

hahah benim anneannem de böyle durumlarda dışarı doğru uzanıp "hikmeeet, alii, bekleyin geliyorum!" filan diye olmayan oğullarına seslenir :)

La Santa Roja dedi ki...

Kadın zekiymiş valla :))