4 Kasım 2008

Dua

Bu şirketten ayrılırken müdürümle yapacağım konuşmayı hazırladım az önce ayna karşısında. Muhtemelen az sonra unutacağım, olsun, self satisfaction oldu.
Allaam sen bana bunu gerçekleştirecek imkan, a.k.a. yeni bir iş, ver n'olursun.
Amin.

8 yorum:

gregor samsa dedi ki...

-Bir veda konuşması-

“Lütfen bir konuşma yap” dediler. En çokta bi şıllık vardı o ısrar etti. Halbuki ben ayrılmam üzerine düzenlenen bu veda yemeği başladığı gibi iyi bitsin istiyordum. Masada hazır olanlar arasında eski müdürüm, yeni müdürüm ve genel müdür yardımcısı ve icra kurulu üyesi bulunuyordu.

“Hadi Gregor hadi” diye sesler çoğalınca –girsin çıksın içini ferah tut, kalbini bozma- felsefesiyle konuşmaya başladım :

“Bu şirkete 3 sene önce Cengiz beyle yaptığım bir görüşme sonucunda girdim. İlk etapta Cengiz beyin bana teklif ettiği ücret çok komikti ama bende o esnada işsizdim. Bir yandan işsizlik beni sıkıştırırken diğer yandan önerilen teklif beni tatmin etmiyordu. Cengiz bey bu esnada bu ikilemimi görüp bu şirketin bir “OKUL” olduğunu burada çok şey öğreneceğimi ve donanımımı tamamlayacağımı bana anlatmıştı. O an bu sözlerin beni ikna etmek için kullanıldığını düşündüm. Fakat işe girdiğim günden şimdi ayrıldığım güne kadar geçen 3 sene içerisinde gördüm ki bu şirket gerçekten bir okul. Ve ben kendi adıma bu okulda çok şey öğrendim. İşime ait incelikler, legal ve illegal yollardan tutunda, insana ait pek çok şey, bir kurum yönetimine ait çok şey öğrendim bu okulda. Fakat okulların görevi bellidir. Okullara öğrenciler kayıt olur, belli bir eğitim süresinden geçerler ve başarı olurlarsa diplomalarını alıp okuldan ayrılırlar. Ben bugün diplomamı alıp bu okuldan ayrılıyorum. Okullarda bir de uzun yıllar aynı eğitimi almasına rağmen başarılı olamayan öğrenciler ve gidecek bir yeri olmadığı için yıllar yılı aynı yerde çakılı kalan öğretmenler bulunur. Ben bu diploma ile bugün okuldaki diğerlerine de veda ediyorum”

deyip şarap kadehimi kaldırdım.

Havaya kaldırdığım şarap kadehinin ortamdaki diğer insanlardan alamadığı aksiyon derin bir sessizlik yaratırken, IT den Özgür “Hazırlanmış bu” dedi.

Yeni müdürüm hesabı istedi.
Benimse içimin yağları eridi :)

Taylan dedi ki...

meslek nedir senin?

La Santa Roja dedi ki...

bana iş mi bulucan taylan? :)
pazarlamacıyım ben. tencere-tava satanından değil ama :p ingilazcası daha havalı : marketing person.

magnum opus dedi ki...

dilediğin iş umarım karşına çıkarda sende müdürünle yapmak istediğin konuşmayı yapabilirsin.

an(ı)lık dedi ki...

amin..

AQUILA alias Jade dedi ki...

Sen de hep gözü dönmü$ bir vaziyette "Istifa edicem!!!" diye nara atip yapmayanlardan misin?

Cali$tigin $irkete kafa kol hatta komple dünya girsin diyenblerden misin?

Sende mi? Yoksa yillar önce kaybettigim ikizim misin?

Bu kadar olur....

Buzcevheri dedi ki...

bende ecnebice söyleyeyim.

-amen

La Santa Roja dedi ki...

magnum opus : ben de umuyorum. hatta ummakla kalmıyor, çalışıyor, çarşambaya bir görüşmeye gidiyorum yuppi!
an(ı)lık : amine amin
aquila alias jade : evvet evvet ben de onlardanım. ama üzülme, 1 tane değil yaklaşık 2 milyon tane ikizimiz var.
buzcevheri : ben Amerika'dayken, adamım, Hallelujjah derdik man!