16 Eylül 2008

Alice yardım istiyor

Dün konuşurken "Şu filmi hatırlıyor musun?", "Bunu izledin mi?" kabilinden, uzun yıllar önce izlediğim ve hala unutamadığım bir film geldi aklıma. Çılgınca google aramaları yaptığım halde ulaşamadım kendisine, okuyanlardan bir bilen varsa yardım talep ediyorum.
1988-89 yıllarında TRT2'de izlemiştim. Hikayeyi tam olarak hatırlamasam da ana hatları aklımda. Evden kaçan bir çocuk, terkedilmiş bir eve giriyor ve orda gördüğü (ama bize gösterilmeyen) korkunç bir şey neticesinde bayılıyor. Bir adam bu çocuğu alıp evine götürüyor. Çocuk sürekli baygın, hiç ayılmıyor ve saçları inanılmaz bir hızda uzuyor. Adamın evindeki çocuk işçiler, bu baygın çocuğun saçlarını kesip kıllardan yağlı boya fırçası yapıyorlar. Bu fırçalarla yapılan resimlerin içine girilebiliyor.
Çok saykodelik bir hikaye olduğunun farkındayım. Görüntüler gözümün önünde olmasa rüya olduğundan bile şüpheleneceğim. Var mıdır bu uçuk kaçık filmi bilen?

8 yorum:

gregor samsa dedi ki...

tanıdığım bi doktor var numarasını verebilirim.

La Santa Roja dedi ki...

filmin adını er geç bulunca sorarım ben sana bunu.

magnum opus dedi ki...

çok sağlam takılmışlar filmde... acaba hikayesini yazan arkadaş ne içiyordu...

Cicim dedi ki...

:D çok ii ya.. filmdir o kdr rüya olamaz heralde..

Taylan dedi ki...

Çıkaramadım ipucu ver. siyah beyaz mıydı? tanıdık sima var mıydı?

La Santa Roja dedi ki...

Hayır renkli. Ama biraz koyu tonlarda çekilmiş bir filmdi, esrarengizlik katmak için belki bilmiyorum. Ünlü, tanıdık, bildik de kimse yok :(

Buzcevheri dedi ki...

Anladığım kadarıyla goosebumps tadında bir şeymiş.. Ve bence de yapan adamlar iyi takılmış..

La Santa Roja dedi ki...

Senden yana umutluydum Buzcevheri, tüh! Allaam gözüm açık gidicem!!